9
Kvě

1. kolo: Kvalitní start Mrůzka s Matušem. Skvělý finiš Suchana

Filip Mrůzek a Stanislav Matuš potvrdili svorně role největších domácích favoritů turnaje Prague Golf Challenge, když na Zbraslavi zahráli první kolo za -2. Stačí to na dělené 30. místo a hodnocení obou bylo téměř totožné. Tohle byl dobrý start do turnaje.

Mrůzek s Matušem dohráli ve večerních hodinách téměř na minutu přesně. První z nich na osmnáctce a druhý na devítce. Oba dva podepsali skórkartu s výsledkem 70 ran. Na čelo leaderboardu ztrácejí pět ran. A spokojený odcházel z úvodní osmnáctky také Daniel Suchan.

Všichni tři přitom byli v průběhu prvního kola už na skóre -3, které ale nikdo neudržel. Mrůzek zahrál bogey na sedmičce, což byla jeho třetí jamka od konce. Matuš si připsal bogey na závěrečné osmnáctce. Pro oba to bylo zároveň druhé bogey dne ke čtyřem birdie.

„Zbraslav mi nikdy moc nešla, takže dvě rány pod par na úvod beru. Hra byla dobrá, malinko mě zrazovaly putty. Greeny jsou trošku pomalejší, než byly minulý týden (ve Španělsku). To tempo není úplně fajn, takže tam nespadlo, co mělo, ale jinak pecka,“ říkal Mruzek po úvodní rundě.

„Po herní stránce to bylo silné a na tom budu stavět další tři kola,“ nepřipouští si Mrůzek, že by v pátek neprošel cutem, což by se mu nemělo stát, pokud zahraje minimálně stejně jako ve čtvrtek.

Hranice cutu je po prvním kole na -1.

Vidinou postupu do víkendových kol se pak nechce stresovat Matuš: „Myslet na cut obvykle to neprospívá. Když budu hrát konzistentní golf jako dneska, tak se to povede a můžu útočit na přední příčky.“

„Je to pro mě domácí hřiště, trénoval jsem tady už dva týdny. Ne že bych tu byl každý den, ale jsem tu často. Vím, že když neudělám nějakou banální chybu, tak by to tu špatně dopadnout nemělo,“ věří si po kole za mínus dva.

„Dvě pod nehodnotím úplně pozitivně, ale zároveň je to dobrý start do turnaje. Mohlo se mi dýchat trošku lépe, kdybych byl tři čtyři pod, ale i tohle beru a zítra je nový den. Mají být těžší podmínky, takže uvidíme,“ dodal Matuš.

Pozitivně naladěn opouštěl hřiště i Suchan, který dohrával den v jednom z posledních flightů. A dohrával ho skvěle až famózně. To hlavně proto, že na poslední jamce, kterou byla devítka, zavěsil do birdie putt ze 13 metrů, kterým uzavřel kolo v paru a jako třetí Čech není v plusových číslech.

„Začal jsem dobře. Byl jsem rychle na mínus třech, když jsem dal i eagle, ale pak přišlo několik levných chyb ve střední fázi kola. Nakonec se mi ale povedlo zahrát birdie na sedmičce tři jamky do konce, a pak na devítce dát třinácti metrový putt do birdie,“ měl radost Suchan.

„To mě fakt potěšilo, že se mi podařilo vymazat v závěru ten střed kola, který na moc nestál, a zítra začínáme od nuly,“ pravil Suchan natěšeně na druhý den. Společně s ním skončil v paru také Slovák Peter Valášek, což je po čtvrtku výsledek rovnající se dělenému 65. místu.

V prvním kole se představili také Jan Cafourek (+3, T119), Petr Gál a amatér Gordan Brixi (oba +4, T129), Aleš Kořínek (+5, T137), a čtveřice amatérů Matyáš Zapletal (+6, T144), Petr Janík (+7, T150), Filip Ráža (+9, T153) a Pavel Foubík jun. (+11, T154). Ve vedení jsou se skóre -7 Ewen Ferguson, Billy Spooner, Wil Besseling, Jonas Kölbing a Richard Bland.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz