6
Čvc

2. kolo: Matuš je na Zbraslavi v TOP 10! Cut dal jako jediný Čech

Stanislav Matuš ještě o jednu ránu vylepšil svůj čtvrteční výkon, když na Prague Golf Challenge zahrál ve druhém kole 68 ran (-4). Nejenže pohodlně prošel cutem, ale v polovině turnaje mu patří vynikající dělené 10. místo. Stejně je na tom i Slovák Adam Puchmelter.

Po většinu druhého kola panovaly na Zbraslavi opět ideální podmínky. Jen krátký dopolední déšť a slabší, ale točící se vítr mohly způsobit, že se v pátek skórovalo celkově o něco méně. I to pomohlo Matušovi vlomit se do TOP 10.

Začal s bogey na trojce, ve zbytku kola už ale neztrácel, naopak si připsal hned pět berdíků (4, 6, 10, 12 a 15). Po dohrání neskrýval, že mu na domácím turnaji, zvlášť po neúspěchu na Kuňce, spadl kámen ze srdce.

„Jojo, je to velká úleva. Mám z toho velkou radost. Podal jsem dvě kola stabilní výkon. I přesto, že se na mě přišli podívat lidi, tak jsem byl nervózní a ne že ne. Je to super výsledek oproti tomu, jak se mi letos daří. Jsem hrozně spokojený a teď se konečně doufám uvolním na greenech a začne mi to tam padat.“

Že by se tak konečně jeho hra vracela do starých kolejí, po kterých loni dojel až ke kartě na Challenge Tour?“Spíš jsou to nové koleje. Chtěl jsem navázat na něco, co bylo minulý rok, ale je tam spousta nového. Uvidíme, jak mi to tu vydrží všechna čtyři kola,“ zamyslel se.

Matuš má na Zbraslavi velkou motivaci vybojovat si místo ve startovní listině na příští týden, kdy se hraje na Sardinii jeden z nejlépe dotovaných turnajů Challenge Tour. Proto o něj má zájem mnoho hráčů z European Tour.

„Nechci to zakřiknout, ale doufám, že se udržím takhle vysoko, protože to zatím nevypadá, že se tam žebříčkově dostanu,“ uvedl Matuš, který je v pořadí Challenge Tour zatím až na 188. místě. Nejlepší borci ze Zbraslavi se ale na Sardinii dostanou.

„Nechci spoléhat na to, jak vysoko se posunu na waiting listu a radši si to uhraju tady. To bych si hrozně přál a o to budu bojovat nejvíc. Teď se začne skórovat. Hlavu si s tím ale nelámu. Potřebuji zahrát stejně, ne-li lépe, abych se konečně nějak umístil, ale hrozně se na to těším.“

Naprosto fantasticky měl po první devítce druhého kola rozehraný teprve svůj třetí turnaj Challenge Tour Adam Puchmelter. Na leaderboardu u jeho jména dokonce krátce svítilo T3, když byl na skóre -4, celkově -9. Druhá, resp. první devítka už však byla horší.

„První devítka byla super, hrál jsem fantastický golf. Proměňoval jsem šance na birdie a nedělal jsem žádné chyby. Ty přišly na druhé devítce. Byly opravdu zbytečné. Celkově musím být spokojený, ale škoda té druhé devítky. Mel jsem to rozehrané velmi dobře,“ popisoval dvacetiletý Slovák.

Jeho kariéra jde nahoru i díky sponzorským pozvánkám Relmostu. Cutem poprvé prošel na třetím turnaji Challenge Tour, který měl možnost hrát. „První cut jsem ještě jako amatér na Penati minul o mnoho ran. Letos na Kuňce už jsem byl o dost blíž a teď to konečně vyšlo,“ radoval se.

Velmi blízko k postupu měl nakonec i Ondřej Lieser. Cut minul o jedinou ránu, když se jeho finální skóre zastavilo na mínus dvou. „Včera tam byla jedna jamka, na které jsem zahrál tripla, tam to bylo těžké. Pak jsem se z toho snažil dostat zpátky, stáhl jsem to aspoň na těch +1,“ vrátil se ke čtvrtku.

„Dnes jsem dělal o hodně míň chyb, hrál jsem dobře, ale na druhé devítce jsem minul pár puttů. Dnešek byl v pořádku, i když to také žádný zázrak nebyl, ale včerejšek mě stál víc než cut,“ posteskl si.

Kromě něj a Matuše se pod par v turnaji vešel už pouze Filip Mrůzek (-1). Zbylých 12 Čechů dohrálo na Zbraslavi s plusovým skóre.

Po 36 jamkách vede na Zbraslavi Angličan Jack Senior se skóre -10 o jednu ránu před pěticí pronásledovatelů. Je mezi nimi i Ital Federico Zucchetti, který zahrál v pátek úžasných 11 birdie. Bohužel pro něj je na druhé devítce proložil také třemi dabláči.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.