10
Kvě

2. kolo: Na Zbraslavi dal cut pouze Matuš, ostatní Češi vyhořeli

Druhé kolo Prague Golf Challenge se v úvodu vyvíjelo pro české barvy senzačně. Stanislav Matuš byl po šesti odehraných jamkách ránu od prvního místa a řada dalších hráčů to měla s ohledem na cut velmi dobře rozehrané. Nakonec si ale o víkendu zahraje na hřišti Prague City Golf pouze Matuš, a i ten jen tak tak.

Matuš byl po prvním kole, stejně jako Filip Mrůzek, dvě rány pod parem. Když pak do druhé rundy vstoupil čtyřmi berdíky na úvodních šesti jamkách, objevilo se jeho jméno v popředí průběžného pořadí.

Jenže se tam příliš dlouho neohřál. Hned na tříparové šestnáctce (startoval na druhé devítce) zahrál double bogey a na osmnáctce bogey. Další tři rány poztrácel kvůli třem bogey na druhé devítce (3, 8, 9).

Z průběžného skóre -6 si tak během dne pohoršil na par, když přinesl do klubovny 74 ran (+2). V polovině turnaje to stačí na dělenou 51. příčku.

„Tříparovky dneska pět nad a s tím se nedá hrát golf. Zbytek jsem doháněl, kde se dalo. Druhou devítku jsem hrál senzačně, ale přišly dvě tříparovky, šestnáctka a osmnáctka, kde jsem to měl mezi holemi a vždy jsem zvolil tu špatnou. V tom nárazovém větru je to trochu těžší, ale i tak to nebyly dobré rány,“ nehledal Matuš výmluvy.

S druhým kolem se rozloučil dvěma bogey: „Na poslední jamce jsem zbytečně moc tlačil, přišel poryv větru a vzal mi míček úplně někam jinam, než měl. V půlce letu ještě vypadal dobře, ale pak přistál dvacet metrů za tyčí. Ta dvě bogey na závěr mě dobila ještě více.“

Místo poklidného odpoledne a možných myšlenek na druhé TOP 10 na Zbraslavi v rámci Challenge Tour v řadě, musel odpoledne trnout, zda vůbec projde cutem. Vyšlo to přesně na ránu.

„Měl jsem hrát pět šest ran pod par a byl by klid,“ kroutil hlavou Matuš, který už nechtěl myslet na to, jak blízko byl prvnímu místu: „Byl jsem šest pod, ránu od vedení, ale hraje se na osmnáct jamek.“

Přesto může být Matuš jako jediný z 11 českých hráčů ve startovním poli spokojený. Poprvé letos si totiž zahraje na Challenge Tour i o víkendu.

Očekávalo se, že ho v sobotu a v neděli doplní minimálně Mrůzek, ale ten druhé kolo vůbec nezvládl. Trápil se od prvních jamek a pohoršil si o šest ran na celkové skóre +4.

„Hrál jsem jak prase, když to mám říct slušně. I když jsem nehrál dobře ani v poli, bylo to tam na plus dva, max plus tři. Nebyl jsem ale schopný zahrát naprosto nic na greenech,“ zhodnotil kolo trochu ostřeji Mrůzek.

Na stejném skóre jako on (+4, T98) skončil Daniel Suchan: „Je to za cutem, ale myslím si, že hra byla vyrovnaná. Musím pracovat na krátké hře, což už se děje. Myslím si, že oproti předchozím sezónám je tam posun.“

Z českých a slovenských hráčů se tak v pátek dostal pod par pouze Ján Friesz, který si díky pěti birdie a dvěma bogey polepšil o tři rány (+2, T75) a výsledkem 69 (-3) si vytvořil své „minimum“ na Challenge Tour.

„S výsledkem jsem určitě spokojený, s hrou až tak ne. První green jsem dnes trefil až na šesté jamce, a kdyby puttování nebylo takové, jaké bylo… Podle mě jsem nikdy takto neputtoval, ale padalo to tam. S mínus třemi spokojený určitě jsem, jedná se o můj zatím nejlepší výsledek na Challenge Tour, takže spokojenost je veliká,“ usmíval se Friesz.

Ve vedení turnaje je po 36 odehraných jamkách Francouz Mathieu Fenasse se skóre -11, který má ránu náskok na Němce Jonase Kölbinga. Cutem prošlo do víkendových kol 64 hráčů.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz