11
Kvě

3. kolo: Matuš se na Zbraslavi drží v šesté desítce, vede Francouz Rozner

Sice si v sobotu polepšil o jednu ránu, ale v pořadí si Stanislav Matuš na Prague Golf Challenge o dvě příčky pohoršil. Po kole za 71 ran je před nedělním finále na skóre -3 a dělené 53. pozici. Ve vedení o jedinou ránu je Francouz Antoine Rozner (-13).

Matuš potvrdil, že se mu v tomto týdnu nedaří na první devítce zbraslavského hřiště. Celkově na ní během tří kol poztrácel už tři rány a v posledních dvou kolech nezahrál jediné birdie a přidal čtyři bogey.

V sobotu zahrál na úvodních devíti jamkách osm parů a bogey na pětiparové sedmičce. Na druhé devítce si ale opět vylepšil jak náladu, tak skóre. Zahrál tři birdie (10, 11, 15) a jediné bogey (14).

„Nechytli jsme déšť, což je důležité. Hrálo se mi velmi dobře, v poli jsem hrál skvěle. Bohužel, puttování dnes bylo to nejhorší a srazilo mě dolů,“zhodnotil svůj sobotní výkon Matuš.

Se zbraslavskými greeny se v posledních dnech vůbec nemůže sžít: „Jsem tady domácí a jsem zvyklý zde hodně puttů dávat a vidět je. Proto to poslední tři dny hodnotím možná až příliš negativně. Já je ale zatím prostě nevidím a špatně startuji balónky. Ony pak jedou dobře, ale míjejí jamku, protože vystartovaly malinko jinde.“

„Musím na tom zapracovat, i když na tom pracuji už tři dny. Snad se to zlomí a zítra přijde nějaké nízké kolo,“ věří Matuš v nedělní drtivý finiš a postup leaderboardem vzhůru.

V sobotu se trochu bál brzkého tee timu, ale nemusel. „Bylo opravdu dobře. Bylo i teplo a skoro nefoukal vítr, takže ty naše ranní podmínky byly takřka ideální,“ těšilo Matuše, který plánoval strávit odpoledne na místním drivingu, puttingu i chipingu.

A také se svými nejbližšími, manželkou a dcerkou Annou, které ho mohou jen ojediněle během sezony podporovat přímo na místě.

Jakou strategii pak plánuje pro nedělní finálovou rundu? „Uvidíme podle počasí. Na zítřek to nevypadá vůbec dobře, myslím si, že to bude trochu boj o přežití. Kdo ví, dneska to také vypadalo špatně, takže uvidíme, co nám počasí přinese a podle toho se tomu přizpůsobím.“

Finálové kolo bylo v samém závěru na něco málo přes hodinu přerušeno kvůli silné průtrži mračen a bouřce s kroupami. Poté se na hřiště ještě vrátily závěrečné dva flighty, aby své kolo dohrály.

V nejlepší pozici jde do finálového kola Francouz Antoine Rozner, který i přes trojputt a bogey na poslední jamce udržel vedení se skóre -13 o ránu před krajanem Mathieuem Fenassem a Němcem Jonasem Kölbingem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz