7
Čvc

3. kolo: Matuš se na Zbraslavi udržel nejlepších. Tlačí ho i skvělí diváci

Stanislav Matuš odehrál na Zbraslavi další skvělé kolo. Byť po něm nebyl úplně spokojený především se svým puttováním, musel uznat, že v celkovém kontextu domácího turnaje Challenge Tour si zatím vede víc než dobře. Před finále je v TOP 15.

Přesněji je na děleném 13. místě, když na čelo leaderboardu ztrácí čtyři rány. Pohoršil si Slovák Adam Puchmelter, který s Matušem po 2. kole sdílel skóre -7 a umístění v TOP 10. V sobotu ale donesl ránu nad par.

Matuš se sešupu pořadím vyvaroval a na vedení ztratil oproti předchozímu dni jen jediný úder. Stále má dobrý výhled na absolutní špičku turnaje, přesto musel po dohrání krotit nespokojenost.

„Cítím malinké zklamání, ale nemůžu to takhle brát. Jak už jsem říkal včera, po těch výpadcích v této sezóně jsou to senzační tři kola, která jsem tu zatím odehrál. Pořád jsem nahoře někde do patnáctky,“ odhadl své umístění po podepsání skórkarty naprosto přesně.

„Dnes to bylo zajímavé tím, jak se točil vítr. Hlavně na druhé devítce jsme s tím měli problémy, když se nám dvakrát otočil. Na patnáctce jsem hrál lob wedgí ze 110 metrů a přestřelil jsem green o dalších deset. Naštěstí jsem zachránil par chip inem,“ popsal, co předcházelo jeho top ráně dne.

Ušetřil si tím jednu práci na greenu, ze které jeho sobotní nespokojenost vyvěrala. „Dneska nefungoval putter. Pár puttů mi tam sice spadlo, ale ani ty jsem necítil tak dobře a nečekal jsem, že spadnou dovnitř. Proto to zklamání, mohlo to být mnohem lepší kolo,“ svěřil se.

„Ztratil jsem malinko rychlost. Putty byly dobře přečtené, ale podjížděly pod jamkou. Půjdu si rychlost znovu načíst na putting green. Také si musím znovu nahrát větší breaky. I když jsem tu doma, tak je neznám, protože piny nejsou nikdy tam, kde jsou teď na Challenge Tour.“

„Ale nemůžu si na to stěžovat,“ zopakoval. „Na zítra mám super vyhlídky. Uvidíme, co předvedu. Jsou tu diváci, takže je větší tlak, ale na druhou stranu jsem za každé birdie jsem hlasitě odměněn. Ještě si na to zvyknout a bylo by to senzační,“ řekl s úsměvem.

Matuš měl ve třetím kole skvělou sérii tří birdie v řadě na přelomu první a druhé devítky. Předtím šel sedm jamek v paru s jedním birdie a bogey.

„Já tu první devítku tady prostě nehraju tak dobře jako tu druhou, i když dnes to bylo jen o ránu rozdíl. Potřeboval jsem být trpělivý. Vlak se rozjel na osmičce, což samozřejmě potěší, ale byly to takové tři záblesky a pak dlouho nic, kromě dvojputtu do birdie na pětiparu, kde jsem věděl, že to zvládnu,“ dodal.

První krizí si prošel Adam Puchmelter. „Začal jsem dobře prvních pět jamek. Potom přišly zbytečné chyby. Na druhé devítce jsem se to snažil víceméně udržet tak, abych dnes aspoň. Jenže na osmnáctce jsem udělal zbytečný trojputt. Nejsem vůbec spokojený s dnešním kolem,“ uvedl.

Do vedení se dostal Němec Marcel Schneider, který se oproti pátku posunul o jednu příčku kolem za -5 (celkové -14). Ještě lépe zahráli třetí kolo jeho pronásledovatelé Robert MacIntyre ze Skotska (-6) a Francouz Robin Sciot-Siegrist (-8). Oba ztrácí jednu ránu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.