3
Čvc

Čechů bude na Zbraslavi 15, šanci dostanou Nič, Tintěra a Suk

Posledními třemi českými profesionály, kteří byli dopsáni do startovní listiny Prague Golf Challenge, jsou Lukáš Tintěra, Cyril Suk a Petr Nič. Počet českých vlajek v leaderboardu se tak zastavil na čísle patnáct.

Už od minulého týdne totiž mělo jistotu startu osm českých profíků a čtyři amatéři. Z profesionálů se na hřišti Prague City Golf představí vedle Tintěry, Suka a Niče také Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Stanislav Matuš, Petrové Gál a Dědek jr., Daniel Suchan, Ondřej Lieser a Aleš Kořínek.

Čtyři amatéři nominovaní do turnaje Českou golfovou federací jsou Ondřej Lisý, Gordan Brixi, Ondřej Melichar a David Benák.

Vloni skončil Tintěra na Zbraslavi na děleném 147. místě, měl to ale skvěle rozehrané. Po prvním kole za 71 ran byl na mínus jedné a mohl pomýšlet na svůj třetí cut v kariéře na Challenge Tour.

Druhé kolo, o dvanáct ran horší, ale znamenalo konec.

Letos se hráč z Karlových Varů představil v rámci Challenge Tour pouze na Kuňce, kde po kolech za 81 a 78 ran byl od cutu daleko.

Pro Suka se jedná o letošní premiéru v rámci Challenge Tour, jinak startuje převážně na turnajích nižší Pro Golf Tour, na které si začátkem února v Maroku připsal hezké dělené sedmé místo.

Loni zahrál na Zbraslavi vyrovnaná kola za 74 a 73 ran, ale se skóre +3 neprošel cutem do víkendových kol. Zatím má na druhé evropské lize devět startů a na svůj první cut stále čeká.

Nič se v letošní sezoně ještě na Challenge Tour neobjevil. Loni si zahrál také pouze na Zbraslavi, kde po kolech za 73 a 72 ran neprošel se skóre +1 cutem.

Nejblíže cutu na Challenge Tour byl dnes už 36letý Nič v roce 2008 na MAN NÖ Open, kdy mu k postupu do finálových kol chyběla jediná rána.

Turnaj Prague Golf Challenge se na pražské Zbraslavi hraje od čtvrtka 5. do neděle 8. srpna. Loňský turnajový titul bude obhajovat Angličan Garrick Porteous. Cut loni nedal žádný Čech.