9
Čvc

FINÁLE: Valášek prožil skvělý závěr, Zbraslav ovládl Porteous

Konec dobrý, všechno dobré, může si po Prague Golf Challenge říci slovenský profík Peter Valášek. S turnajem se rozloučil povedenou devítkou a v neděli si v leaderboardu polepšil o 12 míst. Nejlépe ze všech zahrál všechna čtyři kola Angličan Garrick Porteous.

Ten vstupoval do finálového kola s pohodovým náskokem čtyř ran, a i když se v jeho polovině zdálo, že by o něj možná mohl přijít, nestalo se tak. Čtyřmi berdíky na druhé devítce ho dokonce ještě navýšil.

Porteous dohrál po kolech za 66, 67, 64 a 67 se skóre -24 a vyhrál o pět ran před trojicí Julien Guerrier, Christopher Mivis a Bradley Neil.

„Je to skvělé. Začal jsem na pohodu třemi pary, a pak se mi povedl hezký chip-in na čtyřce,“ zhodnotil úvod svého kole vítěz, kterému hodně pomohl eagle na čtvrté jamce. A pak ho znovu podržela druhá devítka, kterou během čtyř kol zahrál za mínus devatenáct.

Sedmadvacetiletý Angličan si tak připsal první vítězství na Challenge Tour v kariéře, za které vyinkasoval 19 500 eur. Jak ho oslaví? „Na noc zůstaneme v Praze a půjdeme na pár drinků. Plzeňské pivo mi chutná, Praha je skvělé město, užijeme si to.“

Jediným „domácím“ hráčem ve finálových kolech byl v resortu Prague City Golf Slovák Peter Valášek. Po sobotním zaváhání (77 ran, +5) se v neděli vybičoval opět k velmi dobrému výkonu. Po úvodní devítce v paru zahrál na té druhé čtyři birdie a polepšil si na dělené 54. místo (-6).

„Druhá devítka vyšla naprosto podle představ. A i celkově jsem spokojený s tím, jak kolo probíhalo,“ pochvaloval si Valášek, který si poprvé od přestupu k profíkům v zimě 2015 zahrál čtyři kola. A stal se na Zbraslavi prvním slovenským profíkem, který dal cut na Challenge Tour.

Turnaj si skutečně užil: „Hodnotím ho pozitivně. Toto hřiště se mi dobře hraje a bylo velmi dobře připravené, na to, že bylo v minulém týdnu pod vodou. První kolo bylo výborné, druhé bylo udržovací, ve třetím přišla krizovka a ve čtvrtém byla druhá devítka super.“

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.