6
Kvě

Jedenáctým Čechem na Prague Golf Challenge je Matuš

Startovní listina turnaje Challenge Tour na Zbraslavi je bohatší o dalšího domácího hráče. Jedenáctým Čechem na Prague Golf Challenge, které se hraje tento týden v Praze, je Stanislav Matuš, který dostal sponzorskou pozvánku od pořádajícího Relmostu.

Pro Matuše to bude druhý letošní turnaj Challenge Tour. Na konci dubna v Turecku neprošel cutem a minulý týden se se svou kartou kategorie 15 nedostal na Challenge de Espana. A to by byl také případ Zbraslavi.

S pozvánkou od Relmostu se však nakonec do startovní listiny dostal, což platí i pro Filipa Mrůzka, druhého Čecha, který je majitelem karty na Challenge Tour kategorie 15.

Jak Matuš, tak Mrůzek, se dostávají v úvodu sezony do těžké situace. Jedna přidaná kategorie, která z jejich čtrnáctky udělala patnáctku, a změny v kalendáři turnajů, kterých je méně a je o ně tak větší zájem, je dostávají mimo pozice zajišťující start na turnajích.

I oni tak musejí pro turnaj na Zbraslavi využít sponzorských pozvánek Relmostu, které Mrůzkovi zajistily start i na předchozích dvou turnajích v Turecku a ve Španělsku.

V Turecku startoval na pozvánku Relmostu také Matuš, který by se ale na poslední chvíli těsně před turnajem do startovní listiny dostal. Ve Španělsku už ale měl smůlu a stejně tak by tomu bylo na Prague Golf Challenge.

„Jako domácí hráč Prague City Golf a jeden z nejlepších českých profesionálů by na turnaji neměl chybět. Proto jsme se mu rozhodli pomoci a udělili mu jednu ze sponzorských pozvánek,“ řekl ke startu Matuše na Prague Golf Challenge viceprezident Relmostu Petr Dědek jr.

Matuš tak bude mít možnost obhajovat své dělené desáté místo z minulého roku, kdy ještě v červencovém termínu dosáhl svého druhého nejlepšího výsledku na Challenge Tour v loňské sezóně. V září pak skončil ještě osmý na Bridgestone Challenge v Anglii.

Prague Golf Challenge se hraje tento týden od čtvrtka do neděle na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi. Kromě Matuše a Mrůzka se čeští fanoušci mohou těšit na další čtyři české profesionály a pět amatérů, kteří změří síly s velmi silným mezinárodním polem. Vstup na turnaj je zdarma.

Zdroj: GolfExtra.cz