28
Lis

Challenge Tour poprvé v Praze!

Ještě nikdy se nehrál turnaj European Challenge Tour přímo v Praze. Všechno se změní od 6. do 9. července 2017. Premiéru bude mít Prague Golf Challenge. Uskuteční se na hřišti Prague City Golf v Praze Zbraslavi. Česko se tak stane jednou z mála zemí v rámci European Challenge Tour, kde se budou konat dva turnaje této série. Tím prvním je D+D REAL Czech Challenge.

„Naším cílem je podpora českého golfu, umožnit českým hráčům zahrát si co nejvíce turnajů na nejvyšší úrovni. Od roku 2017 bude mít Česko dva turnaje Challenge Tour a jeden turnaj European Tour. To je víc než mají vyspělé golfové země v Evropě. Tento krok věřím, že zvýší pravděpodobnost úspěchu některého z českých hráčů. Ve stejném termínu jsme tři roky pořádali turnaj na Slovensku, ale rozhodli jsme se ho přesunout do Čech. Vybrali jsme Zbraslav. Jsme nadšeni přístupem a ochotou majitelů hřiště a těšíme se na dlouhodobou spolupráci,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Hřiště Prague City Golf prošlo schvalovacím procesem Challenge Tour. „Hřiště má ideální polohu, jak vůči centru města, tak vzdáleností k letišti. Je tady fantastické zázemí. Prostorná restaurace, šatny, rozlehlý driving range. Moc se mi líbí design hřiště a teď v listopadu je navzdory počasí ve výborné kondici, takže v červenci čeká na hráče velmi atraktivní novinka v kalendáři Challenge Tour,“ uvedl José Maria Zamora, asistent ředitele Challenge Tour.

Na startovní listině bude 156 hráčů, z toho minimálně 12 českých. Na odměnách se rozdělí 175 tisíc Euro, vítěz získá 28 tisíc Euro.