30
Dub

Šampioni European Tour míří na Zbraslav, kdo dorazí?

Ital Matteo Manassero, Francouzi Grégory Bourdy a Grégory Havret, Němec Marcel Siem nebo Chilan Felipe Aguilar. Ne, ti se letos zatím nechytají do Prahy na D+D REAL Czech Masters. Dorazí totiž už v příštím týdnu na třetí ročník turnaje Challenge Tour na Zbraslav.

Ještě celkem nedávno hvězdy European Tour loni přišly o plnou kartu a letos tak řadu z nich čeká sezona pravdy o úroveň níže. A turnaj Prague Golf Challenge podle všeho nevynechají.

Asi nejvíce bude golfové fanoušky na hřiště Prague City Golf táhnout jméno Mattea Manassera, stále ještě nejmladšího šampiona v historii evropské série a vítěze slavného BMW PGA Championship z roku 2013.

V posledních letech se však herně trápí a loni už plnou kartu na European Tour neudržel. A i když si i tak zajistil v nové sezoně už 10 startů, cutem prošel pouze jednou na Oman Open.

„Jedná se historicky o nejnabitější turnaj Challenge Tour u nás. Taková jména jsme ani na Kunětické Hoře ještě neměli,“ těší Petra Dědka jr., viceprezidenta pořádající společnosti Relmost.

Co je toho také podle něho důvodem? „Hraje pro nás termín turnaje hned v úvodu sezony, kdy hráči potřebují co nejvíce hrát. Zde je přesun z červencového termínu pro nás klíčový.“

Kromě Manassera poutají pozornost také Francouzi Bourdy s Havretem. Prvně jmenovaný vyhrál na European Tour čtyři turnaje, druhý tři. Havret navíc v roce 2010 skončil druhý na US Open za Graemem McDowellem.

V úvodu článku zmíněná pětice na turnaji startuje díky plné kartě na Challenge Tour. Ani tu si ale loni neuhrál další Francouz Gary Stal, který před čtyřmi roky vyhrál turnaj European Tour v Abú Zabí. Musel tak využít jednu z padesáti sponzorských pozvánek.

„Zájem o pozvánky je obrovský. Jen v úterý jsme jich evidovali přes dvacet. Některé kategorie hráčů, které u nás v minulosti bez problémů startovaly, se nemají šanci na turnaj dostat. Konkurence je veliká,“ prozradil Dědek s tím, že většinu žádostí musí odmítat.

Turnaj Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi se hraje v příštím týdnu od 9. do 12. května. Vstupné pro fanoušky je po všechna čtyři turnajová kola zdarma.

Zdroj: GolfExtra.cz