1
Kvě

Známe jména deseti Čechů pro Prague Golf Challenge

Turnaj Prague Golf Challenge, který se hraje již příští týden na Zbraslavi, se tradičně neobejde bez početného domácího zastoupení, které ozdobí již tak nadupanou startovní listinu. Na prvním ze tří turnajů Challenge Tour pořádaných Relmostem se objeví hned deset českých hráčů.

V desítce Čechů mají početně stejné zastoupení profesionálové i amatéři, kteří opět dostanou jedinečnou šanci zahrát si špičkový profesionální turnaj v domácím prostředí.

Z českých profíků se na hřišti Prague City Golf ukáží Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Petr Gál, Daniel Suchan a Jan Cafourek, který přijede povzbuzen dva týdny starým vítězstvím na turnaji série Pro Golf Tour v Haugschlagu.

Pětici domácích amatérů, kteří si zahrají třetí ročník PGT, tvoří Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Filip Ráža, Pavel Foubík jr. a Petr Janík.

Ti všichni se pokusí před vlastnímu fanoušky co nejlépe poprat s nabitým startovním polem, které dodá turnaji neobyčejnou kvalitu. Do Prahy přijede několik vítězů European Tour.

Diváci, kteří přijdou na Zbraslav, se mohou těšit na stále nejmladšího šampiona European Tour v historii Itala Mattea Manassera, který v roce 2013 vyhrál i slavné BMW PGA Championship ve Wentworthu.

Dohromady osm vítězství na European Tour mají Francouzi Grégory Bourdy, Grégory Havret a Gary Stal. Čtyři zářezy má Němec Marcel Siem, dva Chilan Felipe Aguilar.

Zdroj: GolfExtra.cz